Podporte dojčenie - venujte 2 % z daní MAMILE

13.03.2017

Zdieľať na Facebook

MAMILA, o. z., za 15 rokov pomohla už tisícom matiek dojčiť ich deti. Pomôžte nám v tejto podpore a pomoci pokračovať, venujte 2 % z daní. Povedzte o tejto možnosti aj svojim príbuzným a priateľom. Spoločne tak pomôžeme s dojčením ďalším mamičkám. Predvyplnené tlačivá nájdete v tomto odkaze.

 

2 % z daní sme v minulom roku využili aj na tieto aktivity:

  • Venovaním 2 % z daní ste nám pomohli v roku 2016 s organizáciou konferencie so špičkovým neurovedcom a lekárom Nilsom Bergmanom, svetovo uznávaným odborníkom na materskú starostlivosť o predčasne narodené bábätká klokankovaním

Konferencia sa pre odbornú aj laickú verejnosť uskutočnila v novembri 2016 v Žiline. Konferencia s Nilsom Bergmanom bola určená špecificky lekárom, najmä pediatrom, neonatológom, gynekológom, sestrám, pôrodným asistentkám a všetkým, ktorí pracujú s novorodencami a špecificky predčasne narodenými deťmi.

Doktor Bergman na konferencii krok po kroku, hormón po hormóne, štúdia po štúdii poskytol pohľad na to, aké zásadné zmeny v konfigurácii mozgu dieťaťa nastávajú, ak sa udeje alebo neudeje jeden základný krok – to, či matka a dieťa zostanú spolu v kontakte koža na kožu ihneď po narodí bez prerušenia. Aj napriek vonkajšiemu dojmu, že dieťa nič nevníma a je mu jedno, kde po narodení je, jeho mozog sa práve v okamihu narodenia nastavuje na celý ďalší život.

Bez 2 % z daní by sme si nemohli dovoliť na Slovensko pozvať takéhoto špičkového vedca.
2 % z daní, ktoré pre podporu dojčenia venujete tento rok, plánujeme použiť na pozvanie ďalších svetovo uznávaných odborníkov.

  • Časť 2 % z daní sme použili na udržanie chodu internetovej poradne dojčenia.

V poradni dojčenia získajú matky odpoveď na svoje otázky o dojčení často v priebehu pár hodín od ich zadania.

Na otázky odpovedá medzinárodný tím o. z. MAMILA zložený z laktačných poradkýň, pediatra a ďalších lekárov, farmaceutov, psychológov a ďalších odborníkov.

Vďaka 2 % z daní sme tak v roku 2016 mohli zverejniť už vyše 4-tisíc odpovedí.

Ďalšie články

Zobraziť všetky články »

Mamila.sk > Úvod > Podporte dojčenie - venujte 2 % z daní MAMILE