Krásy dojčenia vo fotografii - výstava Svetový týždeň dojčenia 2015: Dojčím a žijem aktívne

Prvý augustový týždeň je určený oslave dojčenia, deťom a ich mamičkám. Počas tohto týždňa občianske združenie MAMILA vždy oslavuje Svetový týždeň dojčenia aj na Slovensku článkami o dojčení, príspevkami na naše webové stránky, či sociálne siete, súťažami a najmä - množstvom akcií pre dojčiace mamičky - podpornými skupinami, premietaním filmov, dokumentov, besedami, prednáškami, výstavami.  

Heslom Svetového týždňa dojčenia v roku 2015 bolo Dojčím a žijem aktívne! Myšlienkou bolo využiť dojčenie ako jednoduchú formu starostlivosti o dieťa a vďaka tomu žiť aktívne. Dojčiace matky nemusia sedieť doma. Leto je na výlety a rôzne aktivity s deťmi ako stvorené. Ak chcete niekam ísť alebo sa chcete stretnúť s kamarátkami, zoberte bábätko so sebou. Budeme veľmi radi, ak nám počas tohto týždňa zašlete na adresu dojcenie@mamila.sk svoje fotografie dokumentujúce váš aktívny život spojený s dojčením.

Jednou z akcií počas Svetového týždňa dojčenia 2015 bola aj výstava fotografií zobrazujúcich, ako dojčenie môže pomáhať so starostlivosťou o deti, ktorú ste si počas celého Svetového týždňa dojčenia od 1. do 7. augusta 2015 mohli pozrieť v Martine na pešej zóne. Fotografie z výstavy vám prinášame aj v tejto fotogalérii. Ďakujeme našim poradkyniam Gabike Belanovej a Martinke Pillingovej ako aj fotografke Zuzke Vajdovej a modelkám za prípravu výstavy a fotografií.

Mamila.sk > Články o dojčení > Dojčím a žijem aktívne