Alergia a dojčenie

Kristina B.    27.02.2013, 11:55

Dobrý deň, 13 mes. dcére potvrdili silnú alergiu na vajcia. Je potrebné vylúčiť vajíčka tiež z mojej stravy keď je dojčená? Ďakujem

Milá Kristína,

na vašu otázku nie je úplne jednoduchá odpoveď. Skúste vajíčka vo svojej strave ponechať a pozorujte reakcie vašej dcérky. Ak by ste dospeli k tomu, že vajíčka môžu spôsobovať problém, skúste ich na tri týždne vynechať a uvidíte, či bude nejaký rozdiel. Podľa toho, aký to bude mať efekt, sa ďalej zariaďte. Je možné, že vajíčka vo vašej strave nebudú dcérke spôsobovať žiaden problém.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Alergia a dojčenie