Lieky na alergiu a dojcenie

Alex    27.02.2013, 12:54

Dobry den, minuly rok mi boli zistene viacere alergie, ale kvoli dojceniu som neuzivala ziadne lieky. Blizi sa sezona alergii a ja mam uz obavy, co to so mnou spravi. Chcela by som sa spytat, ci existuju nejake antihistaminika, ktore sa mozu uzivat aj pocas dojcenia. Moze sa uzivat Aerius 5 mg? Dakujem

Milá Alex,

antihistaminiká nie sú problém z hľadiska bábätka, ktoré je dojčené. Ale niekedy (nie vždy) to môže byť problém z hľadiska tvorby mlieka - antihistaminiká niekedy totiž znižujú tvorbu mlieka. Toto však nemusí byť až taký problém, ak je vaše dieťatko už väčšie a dokážete prípadné zníženie tvorby mlieka vykryť príkrmami - toto za predpokladu, že dojčenie prebieha bez problémov. V takom prípade by ste Aerius mohli brať.

Na druhej strane je tiež možné, aby ste sa z hľadiska potláčania príznakov alergie zamerali na účinné lokálne prostriedky (do nosa, očí, hrdla), ktoré by vám mohli efektívne pomôcť.
 Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Lieky na alergiu a dojcenie