stále plač

Stanka    19.08.2011, 21:48

Dobrý deň. Mám 5 týždňovú dcérku. Stále dojčím, dávam malej už z obidvoch prsníkov, lebo stále má málo a aj napriek tomu po napapaní plače a je stále nervózna. Z čoho to môže byť? ďakujem

Milá Stanka,

predpokladáme, že vaša otázka je pokračovaním tejto vašej otázky:

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=105

Cez internet je ťažké poradiť viac a detailnejšie rady je možné získať len po pozorovaní dojčenia, a tak určiť dôvod, pre ktorý vaša dcérka plače. Je možné, že je potrebné zvýšiť množstvo mlieka, ktoré dcérka prijíma tým, že podniknete kroky, ktoré sú uvedené v tomto návode:

http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/slabe-priberanie-dietata/

Jedna z mnohých možností, prečo vaša dcérka plače, je, že v priebehu predchádzajúcich týždňov sa postupne (možno v dôsledku nie ideálneho prisatia) tvorba mlieka znížila až do tohto bodu, v ktorom sa prejavuje nespokojnosťou dcérky. Toto všetko sa dá zlepšiť a zmeniť podľa uvedeného návodu.

Vaše otázky si skutočne vyžadujú návštevu poradkyne pri dojčení.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > stále plač