Boj s kojením

Alexandra    20.02.2023, 09:49

Prosím vás mám malinku (6dni má) a strašne bojujeme s kojenim. Mám ich už zapálene. Nevie sa prisat , snaží sa , ťahá a po chvíľke sa jeduje plače a odťahuje akoby jej to nešlo a mna to strašne boli. Takto v noci aj hodinu kým sa vôbec napapa.

Milá Alexandra,

v tejto situácii potrebujete rýchlu, účinnú pomoc, ktorú vám najlepšie dokáže poskytnúť osobné poradenstvo s profesionálnou laktačnou poradkyňou MAMILY. Odporúčame vám vybrať si zo zoznamu laktačnú poradkyňu podľa svojho miesta bydliska:

https://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/

a čo najskôr si dohodnúť osobné stretnutie.

Vo všeobecnosti si môžete preštudovať, ako pomáhame bábätkám, ktoré sa odmietajú prisávať:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/neprisava-sa/

V osobnom kontakte je vysoko pravdepodobné, že sa vám podarí bábätko prisať a upokojiť.

Súčasne urobíte kroky, aby vás dojčenie nebolelo a vyhodnotíte to, čo popisujete so zapálenými prsníkmi. Ak máte bolestivo naliate prsníky po pôrode, vo všeobecnosti si môžete prečítať tieto kroky, ktorým v takejto situácii pomáhame ženám:

https://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/kapusta-na-naliate-prsniky/

Vašu situáciu je ideálne riešiť v osobnom kontakte, aby ste dostali na mieru šité odporúčania podľa toho, čo spoločne s laktačnou poradkyňou vypozorujete a vyhodnotíte a tiež podľa toho, ako sa bude vyvíjať situácia ďalej. Neváhajte s kontaktovaním laktačnej poradkyne, vaše bábätko je maličké a je veľká šanca, že s dobrou pomocou sa prisaje a prekonáte aj ťažkosti so zápalom a bolesťami.

Kým sa stretnete s laktačnou poradkyňou, začnite tráviť s bábätkom čas v kontakte koža na kožu, ktorý mu môže pomôcť upokojiť sa. V takomto kontakte môžete bábätko upokojovať aj hojdaním na fitlopte, či pohupovaním na rukách. Ak by to bolo potrebné, môžete si dávať lieky od bolesti, ktoré by vám pomohli prekonať bolesť, kým s laktačnou poradkyňou urobíte kroky pre jej odstránenie, aby ste medzičasom vládali pokračovať.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Boj s kojením