Fluorid počas dojčenia

Lesana    20.02.2023, 18:48

Dobrý deň, zubárka mi odporučila užívať gél na potieranie zubov, ktorý obsahuje fluorid a hydroxylapatit. Ale dojčím 2 mesačnú dcérku. Je to bezpečné? Ďakujem vopred za odpoveď

Milá Lesana,

z hľadiska dojčenia toto nepredstavuje žiaden problém, ide o lokálnu aplikáciu, toto neovplyvní zloženie ani kvalitu materského mlieka. Pokračujte v dojčení podľa potrieb dieťatka bez obmedzení. Preštudujte si aj tieto informácie:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Fluorid počas dojčenia