Dojčenie z malých pŕs

Annamária    17.04.2013, 23:03

Dobrý deň. Čakám dieťa a mám veľmi malé prsia. Viem, že veľkosť nerozhoduje, ale trápi ma, že mám bradavky v hornej polovici pŕs a smerujú dohora. Aká bude pre mňa najvhodnejšia poloha na dojčenie? Keď som to len tak skúšala s bábikou a vankúšom, tak v sede to vôbec nejde, to by bábo muselo byť skoro vertikálne. Viac zohnúť sa nedá. Tak mi ostáva len poloha v ľahu?

Milá Annamária,

malé prsia nie sú pre dojčenie žiaden problém. Bradavky v hornej polovici pŕs a smerujúce dohora sú úplne štandardné a normálne. Konkrétnu polohu je najjednoduchšie hľadať okamžite po narodení bábätka spolu s laktačnou poradkyňou. Istotne sa to dá, neznamená to, že vám ostáva len poloha v ľahu. Je možné dojčiť bábätko aj v iných polohách a nemal by to byť problém. Treba hľadať laktačnú poradkyňu, ktorá vám bude vedieť skutočne reálne pomôcť na základe vašich potrieb.

Dôležitá je dobrá príprava v tehotenstve a čo najlepší začiatok dojčenia. Prečítajte si čo najviac článkov na našej webovej stránke, obzvlášť túto predchádzajúcu odpoveď:

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=112Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojčenie z malých pŕs