Betadine vaginálne čípky

Eli    29.06.2013, 21:07

Dobrý deň, gynekológ mi predpísal Betadine vaginálne čípky, ktoré mám užívať po dobu 14 dní. V príbalovom letáku je napísané, že tento liek obsahujúci jód, je pre dojčiace ženy nevhodný. Taktiež sa mi podarilo nájsť nejaké informácie o tom, že pri užívaní tohto lieku (práve vo forme čípkov) mnohonásobne stúpa množstvo jódu v materskom mlieku. Môj lekár je presvedčený, že liek je pre moje, stále takmer výlučne dojčené dieťa, bezpečný, ja mám však pochybnosti. Prosím poraďte, čo robiť... Ďakujem.

Milá Eli,

áno, tieto čípky môžete užívať a popritom dojčiť bez obmedzení.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Betadine vaginálne čípky