čo na kašel počas dojčenia

Dara    12.11.2011, 18:26

Dobrý deň, mám bábätko, 18.10. bude mat 3 týždne, plne ho dojčím a dostala som asi nejakú virózu, nádcha, škriabanie v hrdle a suchý, dráždivý kašeľ. Tak sa chcem spýtať, čo si môžem dať, hlavne na ten kašeľ. Mám doma sirup Hedelix, môžem ho užiť, či iný? Ďakujem za odpoveď

Milá Dara,

áno, Hedelix si môžete dať. Rovnako ako bežné prípravky používané pri prechladnutí, napr. Ibalgin, Paralen a pod.Vo všeobecnosti počas dojčenia, ak je to potrebné, môžete užívať lieky, ktoré sa bežne užívajú pri prechladnutí, bolesti hrdla, vrátane sprejov do nosa, hrdla, prípadne potrebných antibiotík predpísaných lekárom. Pri niektorých liekoch proti kašlu je lepšie vyhnúť sa pseudoefedrínom, pretože môžu niekedy znížiť tvorbu mlieka, ale pre bábätko taktiež nepredstavujú problém. Ako najvhodnejšie sa z toho dôvodu môžu javiť antitusiká nekodeínového typu (ako napríklad Stoptussin, Robitussin, Tussin, Sinecod, Paxeladine).

Zároveň vás môže upokojiť i to, že materské mlieko poskytuje dojčenému bábätku mnohé imunitné látky a faktory, ktoré ho pred ochorením chránia, a aj keď náhodou ochorie, tak mu materské mlieko pomôže, aby ochorenie malo miernejší priebeh. Vďaka dojčeniu zvládnu bábätká i staršie deti ochorenie lepšie, väčšinou ochorenia trvajú kratšie a majú ľahší priebeh.

Pozrite si aj odpoveď na podobnú otázku:

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=144Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > čo na kašel počas dojčenia