Dojcenie a Duphaston

Majka    25.09.2014, 08:39

Dobry den, dojcim prveho syna, ktory ma 19 mes. Som tehotna a dr. mi naordinovala uzivat Duphaston. Prosim Vas,mozem popri uzivani Duphastonu dojcit? Dakujem za odpoved a prajem pekny den.

Milá Majka,

ano, liek môžete užívať, nepredstavuje pre vaše dojčené dieťa žiaden problém. Neprestávajte dojčiť. Duphaston môže znížiť tvorbu mlieka, čo ale zvlášť pri dojčení staršieho dieťaťa nemusí predstavovať žiaden problém. Navyše, ak užívate tento liek v tehotenstve, tvorba mlieka v tehotenstve poklesne bez ohľadu na Duphaston.

Prečítajte si aj tento článok o dojčení v tehotenstve:

http://www.mamila.sk/clanky-o-dojceni/dojcenie-pocas-tehotenstva/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojcenie a Duphaston