Levocetirizin a dojcenie

Betka    25.11.2014, 10:38

Dobry den, mam 8-mesacneho syna, dojcim ho na poziadanie, uz je aj prikrmy. Dnes mi lekar predpisal Cedrox 1000 a Levocetirizin. Mozem ich uzivat? Dakujem pekne za odpoved.

Milá Betka,

oba lieky môžete užívať a pokračovať popri tom v dojčení bez obmedzení. Antibiotiká, ktoré vám predpísali, sa bežne predpisujú aj pre deti. Čo sa týka levocetirizínu - z hľadiska vášho bábätka nie je problém, aby ste ho užívali. Niekedy však levocetirizín môže znižovať tvorbu mlieka, ale keďže vaše bábätko je už väčšie a papá príkrmy, tak by to nemusel byť problém. Ak by ste v dojčení pozorovali zmenu, tak levocetirizín vysaďte a nahraďte ho inými možnosťami liečby, ktoré existujú.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Levocetirizin a dojcenie