Bolesť jednej bradavky

Mária    20.05.2012, 19:09

Dobrý deň.Poraďte mi,prosím.Mám 5. týždňové dieťa,plne dojčené,avšak pri dojčení,resp. keď sa prisaje,prvé ťahy sú bolestivé iba na ľavej bradavke.Občas,nie stále,cítim bolesť bolesť aj po dojčení.Dá sa to vydržať,ale znepokojuje ma to.Používam aj univerzálnu masť,asi 3 týždne,bolesť je miernejšia,ale ešte trvá.ďakujem vám veľmi pekne.Vďaka za vašu stránku.

Milá Mária,

nedivíme sa vám, že vás bolesť znepokojuje. Hlavná otázka znie, či je prisatie skutočne vynikajúce, pretože pri bolestiach bradavky je toto mimoriadne dôležité. Snažte sa, aby bolo čo najdokonalejšie, a predpokladám, že toto vám poradkyňa ukázala. Pretože všetko ostatné sú len podporné kroky a bez výborného prisatia sa nikam nepohnete.

Ak používate univerzálnu masť a ak píšete, že bolesť je miernejšia, tak to je dobrý znak. To znamená, že treba v používaním pokračovať aj naďalej až dovtedy, kým aspoň týždeň nebudete pociťovať žiadnu bolesť. Takéto bolesti bradaviek sa niekedy zlepšujú len veľmi pomaly a treba tomu dať čas, ak všetko ostatné robíte správne.

Ak by sa bolesť zhoršovala a dlhodobo pretrvávala, bolo by to treba znovu celé vidieť a prehodnotiť.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Bolesť jednej bradavky