Časté zvracanie,plačlivosť

Mária    15.06.2012, 16:03

Dobrý deň.Ak možte,poraďte,prosím.Mám 8.týždňové dievčatko,ktoré po takmer každom dojčení zvracia prúdom.Pri jednom dojčení papá aj na 3x.Napapá sa,odgrcne si a zvracia.Jednu bradavku mám boľavú,používam univerzálnu masť už vyše jedného mesiaca.Bolesť stále trvá.Nemá táto masť nejaký vedľajší účinok pri dlhodobom používaní?Jeden deň som masť nepoužila a bradavka mi krvácala,to som zistila tak,že dcérka mala trochu krvi vo zvratkoch a taktiež na prsnej vložke.Je dosť plačlivá,cez deň málo spí,je často na prsníku,tým pádom asi aj zvracia...Pri prvých ťahoch mi mlieo strieka,papá hltavo.Neviem ju ukľudniť .čo mám robiť?Vďaka.

Milá Mária,

samotné zvracanie, ak nie je sprevádzané ničím iným a bábätko zároveň prospieva, nie je niečím, čo treba riešiť, aj napriek tomu, že vás to pravdepodobne znepokojuje. Prejde to postupne samo od seba s tým, ako bude vaše dievčatko rásť.

Čo sa týka bolesti bradavky, stálo by za to prehodnotiť, čo presne sa deje. Zatiaľ môžete pokračovať v používaní univerzálnej maste. To, že ju používate dlho nevadí, ale je dobré pozrieť sa na dôvody, prečo sa bolesť nezlepšuje.

Zároveň situácia, v ktorej mlieko strieka a bábätko hltavo papá, nie je pravedpodobne jednoduchá, ale postupne sa tiež bude zlepšovať. Rady k tejto situácii nájdete tu:

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=282

Zásadnou otázkou je, či v konečnom dôsledku vaše dievčatko dobre pije a dobre prospieva. Ak áno, tak vaša situácia je hlavne otázkou trpezlivosti a času.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Časté zvracanie,plačlivosť