Užívnie liekov pri kojení, CT a ozonoterapia

Jana ZV    15.06.2012, 08:53

Dobrý deň, už ste mi 2 krát dobre poradili tak sa na Vás obraciam znova. Dcérka má 21 mesiacov a stále sa kojí na požiadanie. Mne boli predpísané lieky AESCIN (a-escinum 20mg) a Novalgin 500 na chrbticu, tak sa chcem ujstiť či ich môžem užívať bez toho aby som ohrozila dcérku. Tiež ma čaká CT vyšetrenie chrbtice, tak tiež nemá vplyv na kojenie? Podľa výsledku lekár zvažuje ozonoterapiu, na herniu platničky, ktorá je kontraindikovaná pri kojení, je to naozaj tak. Ďakujem. S pozdravom. Jana

Milá Jana,

všetky uvedené lieky môžete počas dojčenia užívať.

Rovnako môžete absolvovať CT, aj s použitím konktrastnej látky a dojčiť hneď po skončení vyšetrenia, nemusíte po vyšetrení na nič čakať.

Ozónoterapiu môžete takisto bez obáv absolvovať.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Užívnie liekov pri kojení, CT a ozonoterapia