Aloe pocas kojenia

Zuzana    07.05.2016, 12:26

Dobry den, mam dlhodoby zapal v tele, ktory mi pocas tehotenstva ustupil, avsak po porode sa vratil. Pomaha nanho aloe, avsak vo vasom fore som citala, ze ho pocas kojenia neodporucate. Preco? Alebo su iste vynimky, kedy sa da ocko prizmurit? Trosku tomu nerozumiem, lebo rozne lieky odporucate aj pocas dojcenia a aloe je predsa v takej naturalnejsej forme... Dakujem za odpoved.

Milá Zuzana,

nejde o to, či je nejaký prípravok "prírodnejší" ako iný, ide o to, že aj prírodné prípravky majú účinnú látku (drogu), ktorá má určité vlastnosti, účinky alebo aj nežiaduce účinky. To, čo sa teda pri liekov či bylinkách zvažuje, sú ich farmakokinetické vlastnosti súvisiace s dojčením a ich vplyv. Veľká väčšina liekov či byliniek a iných prípravkov pri dojčení nepredstavuje problém, výnimiek z tohto pravidla nie je až tak veľa, aloe vera je jednou z týchto výnimiek, pri ktorých je vhodnejšie sa orálnemu použitiu počas dojčenia treba vyhnúť. Za bezpečné považuje používať aloe vera lokálne a v akútnych prípadoch.

To, že je niečo „prírodné“, nemusí nevyhnutne znamenať, že je to bezpečné. Na druhej strane, v tejto oblasti je možné, že dôvody, pre ktoré tento zdroj dáva takéto odporúčanie, nebudete pre vašu situáciu považovať za podstatné pre vašu situáciu. Dôvodmi totiž je účinok aloe vera na tráviaci trakt matky, obavy zo silného laxatívneho účinku, negatívneho vplyvu na červené krvinky matky, fakt, že neexistujú údaje o tom, aké má aloe vera vlastnosti z hľadiska dojčenia – čo sa deje s dieťatkom (čo neznamená, že sa niečo skutočne stane) a pravdepodobne zavážil aj fakt, že sa táto bylinka – toto liečivo nepovažuje za jedinú možnosť a za liek, ktorý je kritický pre zdravie.

Konečné rozhodnutie je použití aloe vera je na vás.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Aloe pocas kojenia