Pálenie v prsníku

Božena    25.09.2012, 23:46

Dobrý deň. Poprosím Vás o radu. Dojčím svojho skoro 7 mesačného syna. Často som mávala v pravom prsníku hrče, ktoré som nahriala, rozmasírovala, poodsávala, niekedy ostal aj červený fľak, teda asi zápal, na to mi pomohol babský recept, priložiť kapustový list a o pár hodín fľak zmizol. Teraz nastal však iný problém v tomto prsníku a to taký, že keď z neho nadojčím syna, asi po takej pol hod. ma v prsníku začne strašne páliť, akoby štípať, zvonku ma svrbí. Prsník je vtedy myslím úplne vyprázdnený, asi sa začína práve plniť a je to veľmi bolestivé a nepríjemné. Vnoci dojčím len z ľavého prsníka, aby som sa mohla vyspať. Tento problém je skoro po každom dojčení z pravého prsníka. Problém by mohol spôsobovať aj zlatý staphylokok, ktorého má syn v nošteku, neviem či aj v ústach, či by mi ho mohol preniesť. Pediatrička mu to nelieči, pokiaľ mu nespôsobuje veľké problémy. Môj gynekológ mi povedal, že antibiotiká mi dá len vtedy, ak budem mať zápal a teplotu. Teplotu som ešte zatial nemala. Môžete mi poradiť, čo mám urobiť, aby to nebolelo a aby som ho mohla ešte dlho dojčiť? Vopred ďakujem.

Milá Božena,

v takejto situácii je najlepšie spojiť sa s laktačnou poradkyňou, pretože diagnostikovať, čo sa deje s vaším prsníkom, nie je cez internet možné.

Niektoré informácie, ktoré píšete, vedú k tomu, že by vám mohol pomôcť tento dokument, ktorý vám odporúčame si podrobne preštudovať a spolu s poradkyňou sa dohodnúť na detailoch toho, ako by sa dalo podľa neho postupovať:

http://www.mamila.sk/pre-zdravotnikov/materialy/kandidoza/

Situácia, ktorá popisujete istotne má riešenie, hľadajte ho spoločne s poradkyňou.

Okrem toho, môžete podľa tohto materiálu začať užívať lecitín, ktorý by vám na zablokované mliekovody tiež mohol pomôcť:

http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/zapal-prsnikov/

Zlatý stafylokok v nošteku vášho synčeka v tomto pravdepodobne nehrá žiadnu rolu.

Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.

« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Pálenie v prsníku