Trhlinky na bradavke

Eva    01.10.2012, 13:35

Ahojte, dojcim na poziadanie nasho 18 mesacneho syna a urobila sa mi na bradavke trhlina. A akokeby som mala nejaku mykozu na dvorci, pretoze sa mi tam vytvoril taky cerveny flak, ktory trocha palil-teraz uz nie, ale ten flak tam stale je. Natierala som to kremom s lanolinom, aj trochou mlieka po dojceni, aj nenatierala, vela vetrala, proste vyskusala som uz dost, ale tento stav trva uz vyse 2 tyzdnov a mam taky pocit,ze sa to len zhorsuje. Poradte, co robit? Zijeme v zahranici, takze stretnutie s poradynou momentalne nie je mozne. Dakujem!

Milá Eva,

nie je jednoduché diagnostikovať, čo presne sa deje na bradavke bez toho, aby sme mali možnosť vidieť, ako daná situácia vyzerá.

Z vášho popisu by vyplývalo, že by vám mohla pomôcť špeciálna v lekárni miešaná masť, na ktorú návod ako aj ďašlí postup nájdete tu:

http://www.mamila.sk/pre-zdravotnikov/materialy/kandidoza/

Jeden krokov tohto dokumentu, ktorý vám môže pomôcť je používanie genciánovej violete ako aj výťažku z grapefruitových semien, ktoré by ste mali mať môžnosť kúpiť aj v zahraničí.
 



Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Trhlinky na bradavke