Dojcenie a retinol

Barbara    29.01.2018, 12:50

Dobry den, chcela by som sa opytat na bezpecnost pouzivania sera s vyssim obsahom retinolu na plet popri dojceni babatka. V pribalovom letaku stoji, ze sa pocas dojcenia nesmie pouzivat, ale nieje vysvetlene preco. Dakujem

Milá Barbara,

nie je jediný dôvod, pre ktorý by ste nemohli používať toto sérum. Navyše ide o lokálnu aplikáciu, pri ktorej neexistuje žiadny spôsob, ako by sa čokoľvek mohlo z tohto séra dostať do vášho mlieka. Táto veta, ktorá je na letáku uvedená, je ochranou firmy vyrábajúcej daný produkt a tiež ukážkou toho, ako málo sú cenené dojčiace matky na to, aby sa tým daná firma seriózne zaoberala. Je na škodu veci, že pohodlnosť takýchto firiem a snaha chrániť sám seba následne vytvára dojem, že dojčiace matky nemôžu v prípade potreby používať nič, čo nie je pravda.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojcenie a retinol