Vysoké dávky prednisonu

Bar    26.07.2018, 16:38

Dobrý deň, mám ročnú dcérku, ktorú som donedávna dojčila na požiadanie aj 8krát denne / v noci. Bohužiaľ mi bolo diagnostikované ochorenie obličiek a lupus a pred týždňom zahájená liečba solumedrolom a následne vysokými dávkami prednisonu - 60 mg denne (40 ráno a 20 na obed). Dieťa mi kázali odstaviť a na zastavenie laktácie mi predpísali Dostinex (pol tabletky ráno a veče na dva dni). Už týždeň maličkú nekojím, mlieko mám stále. Malá to zle znáša, predovšetkým v noci, budí sa, hľadá, nespinká (predtým spávala dobre) Umelé mlieko odmieta. Existuje, prosím Vás, nejaká možnosť, aby som ju mohla kojiť aspoň v noci? Ďakujem za pomoc.

Milá Bar,

áno, k dojčeniu sa môžete ešte vrátiť, pretože bez ohľadu na dávkovanie kortikoidov, platí, že pri týchto liekoch je bezpečnejšie pokračovať v dojčení, pretože kortikoidy sa vždy v určitom množstve v materskom mlieku prirodzene nachádzajú a toto množstvo nie je možné navýšiť užívaním kortikoidov. Preto sa môžete k dojčeniu vrátiť a to nielen k nočnému, ale k celodennému dojčeniu.

Prečítajte si aj tento článok:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Vysoké dávky prednisonu