Očkovanie proti Tetanu

Lenka    31.07.2018, 10:51

Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu. Mám 16 mesačného synčeka, ktorý je od narodenia dojčený na požiadanie. Plánujeme druhé dieťatko, avšak problém je ten, že sa potrebujem dať zaočkovať proti tetanu ešte pred otehotnením, môj lekár povedal, že kým dojčím ma nemôže zaočkovať, ale ja malého nechcem odstaviť. Myslíte, že je vakcína veľkým rizikom počas dojčenia? Mám radšej počkať? To by som ale musela čakať až do odstavenia nášho druhého dieťatka, ktoré je ešte len v pláne. Ďakujem za odpoveď.

Milá Lenka,

z hľadiska dojčenia očkovanie nepredstavuje žiaden problém, môžete sa počas dojčenia pokojne dať zaočkovať, toto neovplyvní ani zloženie materského mlieka, ani jeho tvorbu.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Očkovanie proti Tetanu