Bolest přisátí při dlouhodobém kojení

Marie    31.07.2018, 15:47

Dobrý den, syn má 2,5 roku a je kojený přibližně 6x denně. Pokaždé vyžaduje prostřídání obou prsou. Od prvotním sžití mám kojení v podstatě bez problému a bolesti. Až nyní asi týden zpátky mě při přisátí k levému prsu začala vystřelovat bodavá bolest, která v průběhu kojení spíše odeznívá a nestupňuje se. Při prohmatání mimo kojení bolest necítím a vypadá stále stejně. Pravé prso kojí bez problémů. Co by mohlo být příčinou bolesti? Je možné aby se dítě po několikaletém kojení začalo přisávat špatně? Děkuji za odpověď

Milá Marie,

je možné, aby začali matku bolieť bradavky neskôr po pôrode a je to možné aj po 2 roku života. Ani v tomto čase však bolesť k dojčeniu nepatrí. Niektoré ženy takto popisujú bolesť pri dojčení, ak znova otehotnejú. Ak nie je možné, aby ste boli tehotná, odporúčame vám skontaktovať sa s poradkyňou pri dojčení, aby ste spolu prešli možné príčiny bolesti bradaviek a ich liečbu:

http://ibconline.ca/wp-content/uploads/2017/03/Candida-Protocol.pdfVaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Bolest přisátí při dlouhodobém kojení