Odlúčenie od kojeneho dieťatka viac dní

Marianna    06.08.2018, 08:14

Dobrý deň, Chcem sa opýtať, dcérka má 1,5 roka, doma nastala situácia, kedy som dcérku musela na 3 dní nechať u starých rodičov a nemala som možnosť dcérku prísť nakojiť, je možné ešte kojenie po návrate domov rozbehnúť? Počas odlúčenia som si musela mliečko odstriekavat, dcérku som pred mojim odchodom zvykla denne kojiť pred obednym spánkom a v noci počas jej prebudenia, ďakujem za odpoveď.

Milá Marianna,

áno, je možné vrátiť sa k dojčeniu a máme množstvo skúseností so ženami, ktoré chodievajú napríklad na služobné cesty, často aj na viac ako týždeň a ich deti sa vrátia k dojčeniu. Pokúste sa po návrate tráviť čas v kontakte koža na kožu, bez toho, aby ste dcérku nútili do dojčenia, len jej nechajte priestor, aby sa prisala, keď na to bude pripravená. Pokúste sa jej ponúknuť v takomto kontakte prsník aj v čase objedňajšieho spánku. Nenechajte sa odradiť, ak by sa dcérka neprisala hneď prvý deň, môže sa prisať ten ďalší, alebo o pár dní. Udržiavajte tvorbu mlieka odstriekavaním, odstriekané mlieko jej môžete skúsiť pridať do príkrmov.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Odlúčenie od kojeneho dieťatka viac dní