Možem odstriekavat mlieko pár hodín po operácii?

Nina    11.08.2018, 22:06

Dobrý den, včera rano o ôsmej ma operovali v celkovej narkoze hodinu laparoskopicky. Vyberali mi zlcnik. Dostávala som aj infúzie od bolesti. Prvé odstriekané mliecko som vylievala. Okolo 17:00 som dostala poslednú infúziu na bolesť a od 19:00 odstriekané mlieko sestričky uskladnuju v chladničke a dnes príde manžel aj s malou pre to. Raz ju tu nakojim a zásoby berie domov. Zajtra rano ma prepustia. Myslite ze to mlieko je uz Ok? Necelých 12 hodín po narkoze ? Ďakujem

Milá Nina,

z hľadiska dojčenia je pre vaše bábätko bezpečnejšie, aby bolo dojčené čo najskôr. Mohli by ste dojčiť aj okamžite po operácii, nie je dôvod mlieko vylievať alebo s dojčením čakať. Pokojne sa vráťte k dojčeniu hneď, ako to bude možné. Anestéza (aj celková) sa podáva aj tehotným matkám počas napríklad cisárskeho rezu – toto celé je otázka pohľadu na dojčenie – lekári sú presvedčení o tom, že pre čerstvo narodené bábätko je dojčenie dôležité – preto matkám po cisárskom reze dojčenie nezakazujú. Akonáhle ide o tú istú situáciu – s jediným rozdielom – dieťa už je „príliš staré na dojčenie“, vníma sa akýkoľvek problém matky ako vynikajúca príležitosť pre odstavenie. V skutočnosti je nesmierne dôležité, aby ste v dojčení pokračovali. Rovnako lieky od bolesti nepredstavujú dôvod pre nedojčenie.

Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.

« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Možem odstriekavat mlieko pár hodín po operácii?