Dokrmovanie

Barbora    16.08.2018, 14:56

Dobry den. Moj 1,5 mesacny syncek sa zacal v noci velmi casto budit (tak kazdu hodinu) a pyta jest. Predtym vstaval 3 krat za noc. Odvsadial pocuvam ze mam ,,slabe mlieko,, a mala by som zacat dokrmovat. To v ziadnom pripade nechcem. Myslite si, ze mu naozaj moze nestacit moje mlieko?

Milá Barbora,

vaše mlieko dokáže bábätko zasýtiť, o tom nemusíte mať pochybnosti. Neexistuje pojem "slabé mlieko". Pre správne zloženie materského mlieka nemusíte nijako špeciálne meniť svoju stravu, ani piť viac tekutín, než máte sama potrebu piť. Aj materské mlieko matiek, ktoré sú podvyživené, obsahuje všetky potrebné látky pre bábätko. Materské mlieko je "šité priamo na mieru" každého bábätka a ideálnym spôsobom spĺňa jeho potrebu živín. Navyše obsahuje desiatky nenapodobiteľných látok a faktorov, ktoré zvyšujú jeho imunity a plnia mnohé iné dôležité funkcie. Dôležité je, aby bábätko získavalo dostatok mlieka.  Ak máte pochybnosti, či vaše bábätko získava dostatok mlieka, odporúčame vám skontaktovať sa s poradkyňou pri dojčení osobne:

http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/

Spoločne s poradkyňou sa naučíte rozlíšiť pitie a satie bez pitia a poradkyňa vás naučí ako pitie správne vyhodnotiť.

Pozrite si videá prisávania a pitia a skúste ich napodobniť:

http://www.mamila.sk/pre-matky/nazorne-ukazky-spravneho-dojcenia/

Bábätká sa môžu postupne začať v noci budiť  častejšie. Toto môže byť úplne normálne a pri staršom bábätku je možné, že nočných precitnutí bude ešte viac. Prečítajte si tento článok:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/nocne-dojcenie/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok