Nonstop dojcenie

Patricia    17.08.2018, 17:52

Dobry den, prosim Vas o radu. Precitala som vela vasich clankov a odpovedi v poradni a snazim sa tym riadit (dojcit na poziadanie, mat dieta pri mne v posteli, uvedomovat si, ze sa chce dojcit nielen odhladu, ale aj z inych pricin..) a prave to posledne je problem. V praxi to totiz vyzera, ze moj 7tyzdnovy syn je na mne ,,nacucnuty,, takmer stale. Ked mi aj pri dojceni zaspi a ja sa na chvilocku vzdialim, zobudi sa s velkym placom a musim ho dojcit zas. Vy hovorite dojcit, dojcit, ale ako sa to da zvladnut? To su zeny povinne byt otrokmi svojich deti a na nic nemat cas? Nehovorim o starostlivosti o domacnost, ale o beznych potrebnych cinnostiach ako wc, sprcha alebo obed. Dakujem vopred za rady.

Milá Patrícia,

tešíme sa, že ste si o tejto téme prečítali viaceré články a odpovede z poradne. Tejto témy sa týkajú najmä tieto odkazy:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/spanok/

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/kolika-plac/

ktoré by ste si mali určite prečítať, ak náhodou tieto články neboli medzi tými, ktoré ste otvorili. V odpovediach z poradne, ktoré k tejto téme píšeme, ste sa mohli dočítať, že bábätká sa takto správajú pomerne typicky. A aj preto musia existovať spôsoby, ako napĺňať potreby takto malého bábätka, medzi ktoré patria najmä fyzický kontakt s matkou, časté dojčenie a pomoc so spánkom a súčasne napĺňať potreby matky. Vaše bábätko bude maličké len pár týždňov a jeho správanie sa bude postupne meniť. Toto obdobie vývoja je typické veľmi intenzívnou potrebou kontaktu bábätka s matkou. Staré zvyky v minulosti toto rešpektovali a šestonedieľka celé dni preležala s bábätkom v posteli, bez povinností. Dnes doba takýto odpočinok matkám neumožňuje a aj preto sa museli nájsť iné spôsoby, ako toto obdobie zvládnuť. A v každej odpovedi z našej poradne, ktorú ste na túto tému otvorili, ste určite videli časť, kde uvádzame, ako tieto potreby bábätka zvládnuť tak, aby matka mohla popri ich napĺňaní mať voľné ruky a venovať sa svojim povinnostiam v domácnosti, či iným prácam alebo svojim záľubám. Netreba voliť medzi matkou alebo dieťaťom. Medzi jej alebo jeho potrebami. Prečítajte si prosím pozorne túto odpoveď z poradne:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=6999

pretože v nej vysvetľujeme aj to, že niekedy je za potrebou neustáleho dojčenia aj príčina súvisiaca s príjmom mlieka zo strany bábätka a túto možnosť nie je z vašej otázky prostredníctvom internetu možné vylúčiť. Pri druhej možnosti, že bábätko získava mlieka dostatok a potrebuje byť často prisaté a dlho na prsníku, táto odpoveď z poradne vysvetľuje, akým spôsobom odporúčame túto situáciu riešiť tak, aby ste nemuseli „byť otrokom“ dieťaťa. V odpovedi nájdete aj odkazy na fotografie, ktoré takéto riešenia zobrazujú. Podporu pre takéto riešenia nájdete aj na podporných skupinách dojčiacich matiek:

http://www.mamila.sk/pre-matky/podporne/

kde sa môžete mamičiek spýtať na ich osobné skúsenosti, tipy a rady, ako toto zvládnuť a získate pochopenie a povzbudenie.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Nonstop dojcenie