Zvlastna hnacka

Zuzana    22.08.2018, 13:31

Dobrý deň, synček má 4 mesiace, výlučne dojčený. Už druhý týždeň má hnačky.Lekárka odporučila smectu, probiotiká, ryžový odvar. Smecta a ryž.odvar pomáhajú zahusťovať stolicu, inak by syn aj seba vykakal... Od začiatku bez vracania, horúčok, s dobrou náladou, ale nepríjemnými pocitmi pri kakaní, napenená stolica. CRP, moc, vyter z konecnika negat. Ak to bude nejaka histamin.intolerancia alebo co, budem moct dojcit nadalej?

Milá Zuzana,

môžete pokračovať v dojčení. Je mimoriadne nepravdepodobné, že by takáto hnačka znamenala diagnózu histamínovej intolerancie, ale aj keby to tak naozaj bolo, čo je skutočne mimoriadne nepravdepodobné, tak z hľadiska obsahu histamínu je materské mlieko ideálna potravina a nie je to dôvod, aby ste nedojčili. Ale čo sa týka hnačky - píšete, že bábätko nemá žiadne iné príznaky ochorenia, všetky testy dopadli negatívne. V tom prípade je otázka, či ide skutočne o hnačku. Lebo stolica dojčeného bábätka môže byť veľmi častá a veľmi riedka. Samozrejme, že keď pridávate k dojčeniu inú potravu, tak bude hustejšia, ale otázka je, či "hustota" je konečný požadovaný výsledok v prípade, že ide o výlučne dojčené zdravé bábätko. Je napríklad možné aj to, že v čase, keď bolo teplo, tak vaše bábätko pilo viac mlieka a toto sa prejavilo častejšími či redšími stolicami. Otázka tiež znie, či nie je niečo, čo sa dá zmeniť či zlepšiť pri dojčení. Hoci je otázka, či je to vôbec potrebné a či to, čo pozorujete pri kakaní nemá iný podklad. V ideálnom prípade by bolo treba celú situáciu vidieť - pozrieť sa na to, ako vyzerá dojčenie, či sa dá bábätku pomôcť stláčaním prsníka a či mu pomôže, ak z prsníka vypije viac mlieka. Taktiež by bolo dobré vidieť bábätko pri kakaní a vidieť jeho plienku. Dajte nám na emailovú adresu dojcenie@mamila.sk vedieť, z akého mesta ste, skúsime vám poradiť, s kým by ste sa mohli v tejto otázke stretnúť.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Zvlastna hnacka