Jox spray do hrdla a dojčenie

Jarka    17.09.2018, 12:38

Dobrý deň, prosím Vás, môžem užívať Yox spray pri bolesti, škriabani v hrdle? Dcéra má 6 mesiacov. Ďakujem a príjemný deň.

Milá Jarka,

ak je sprej Jox vaša jediná možnosť, tak ho používajte. 

Ale na zmiernenie príznakov ochorenia, ktoré je sprevádzané kašľom či bolesťou hrdla, je z pohľadu dojčenia možné využiť škálu iných prostriedkov, ktoré by počas dojčenia boli oveľa vhodnejšie - jód (v spreji Jox) sa totiž dostáva do materského mlieka v mnohonásobne vyšších dávkach, ako je v krvi, čo je pre ostatné lieky raritné a je to naopak.  Pri ostatných prípravkoch, ktoré prichádzajú do úvahy vo vašej situácii, by bolo ich množstvo v materskom mlieku nemerateľné. Prečítajte si aj tento článok:

https://www.mamila.sk/clanky-o-dojceni/dojcenie-a-prechladnutie/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Jox spray do hrdla a dojčenie