Tvrdý prsník - bez bolesti

Eliška    23.09.2018, 12:27

Dobrý deň, dcéru 4m plne kojím a doteraz bolo všetko bez problémov. Posledných pár dní mám ľavý prsník o dosť zvačšený a na niekoľkých miestach tvrdý. Prsník ma ale nebolí a normálne z neho kojím. Snažila som si ho rozmasírovať v sprche, ale nepomohlo to. Bojím sa, aby z toho nebol nejaký zápal. Poradíte mi prosím, čo by to mohlo byť?

Milá Eliška,

v tejto situácii vám odporúčame obrátiť sa na poradkyňu pri dojčení osobne:

https://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/

pretože problémy s prsníkmi alebo bradavkami je nemožné správne diagnostikovať prostredníctvom internetu. Stretávame sa s tým, že niekedy ženy zažívajú rôzne situácie s prsníkmi bezbolestne, hoci iná žena v tej istej situácii pociťuje často až neznesiteľnú bolesť. Hrče a opuch prsníka určite nie sú normálnou súčasťou dojčenia. Je možné, že ide o zablokovaný mliekovod, ale nie je možné toto diagnostikovať prostredníctvom internetu. Navyše zablokovaný mliekovod alebo zápal prsníka by sa mali spontánne začať do najmenej 48 hodín zlepšovať. Ak máte pocit, že zatvrdnutia v prsníku sa nezmenšujú a situácia sa nezlepšuje, je vhodné konzultovať túto situáciu so svojim gynekológom. Medzičasom môžete skúsiť aplikovať odporúčania z tejto odpovede z našej poradne:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=5455Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Tvrdý prsník - bez bolesti