Uzivanie lieku Augmentin 625mg

Veronika    30.09.2018, 17:58

Dobry den, dcerka bude mat 14 mesiacov, je dojcena na poziadanie, tiez stale prikrmujem. Bola som na zubnom osetreni a pani doktorka mi predpisala antibiotika Augmentin 625mg. (1 tbl kazdych 8 hodin)Mozem ich uzivat a nadalej dojcit? Dakujem za odpoved.

Milá Veronika,

z hľadiska dojčenia je pre vás aj vaše bábätko bezpečnejšie, ak budete popri užívaní týchto liekov pokračovať v dojčení. Tieto lieky nijako nebudú meniť zloženie ani tvorbu materského mlieka. Pri ich užívaní platí logika, ktorú nájdete podrobne vysvetlenú v tomto článku:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Uzivanie lieku Augmentin 625mg