Herpes a bábätko

Nika    01.10.2018, 11:12

Dobrý deň, mám 8 týždňového syna, plne dojčeného. Chcem sa spýtať, či je veľmi nebezpečný herpes pre takto malé dieťa, nakoľko bývame s rodičmi a môjmu otcovi sa vyhodil na ústach herpes. Moji rodičia mávajú opary aj dvakrát do roka, no ja som nikdy herpes nemala. Je možné, aj napriek tomu, že som ho nikdy nemala, že mám v sebe protilátky a tie ďalej posúvam materským mliekom synovi, a je tým pádom chránený? Syna ani ja ani nikto iný nebozkáva na ústa ani na ruky, no čítala som, že herpes sa prenáša aj vzduchom. Otec si dáva rúško na ústa, no nie vždy ho má na sebe, máme sa nejakým spôsobom chrániť, vyhýbať sa kontaktu s ním? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

Milá Nika,

vaša otázka spadá do kompetencie pediatra. Z hľadiska dojčenia je pre vaše bábätko dôležité, aby bolo dojčené aj v tejto situácii, preto pokračujte v dojčení bez obmedzení, podľa potrieb bábätka. Prečítajte si aj túto odpoveď z našej poradne:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=6995Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Herpes a bábätko