Dojcenie a potrat ďalšieho dieťatka

Jessica    01.10.2018, 11:21

Dobrý deň.Chcela by som sa opýtať či má vplyv na dojčenie môjho 2 mesačného synčeka to že kebyže som tehotná (momentálne ešte neviem či som tak ostala) pôjdem na potrat.dakujem

Milá Jessica,

z hľadiska dojčenia neovplyvňuje umelé ukončenie tehotenstva ani tvorbu materského mlieka ani jeho zloženie. V prípade, že by ste sa rozhodli ukončiť tehotenstvo, môžete podstúpiť potrebný zákrok, anestézu a liečbu počas dojčenia. Prečítajte si túto odpoveď z našej poradne, ktorá vám poskytne viac praktických informácií, ako absolvovať hospitalizáciu tak, aby synček mohol byť ďalej dojčený:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=7125

Ak by ste skutočne boli tehotná (čo je štatisticky pomerne málo pravdepodobné), odporúčame vám tiež návštevu poradkyne pri dojčení:

https://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/

pretože ďalšie tehotenstvo sa spája s dramatickým znížením tvorby mlieka, ktoré je pre 2-mesačné dieťa výlučným zdrojom výživy a ak by ste naozaj boli teraz tehotná, je pravdepodobné, že tvorba mlieka nebude pokrývať potreby dieťaťa. Preto by ste mali spoločne s poradkyňou vyhodnotiť dojčenie a jeho výdatnosť a prejsť spoločne prípadne to, akým spôsobom bábätko dokrmovať na prsníku, ak by to bolo potrebné:

https://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/ako-dokrmit-priamo-na-prsniku/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojcenie a potrat ďalšieho dieťatka