Alergia na chlad

Tatiana    04.10.2018, 12:27

Dobry den, mam pat mesacnu dcerku,ktoru este plne kojim,no prisiel oktober a s nim aj chladne pocasie a moja alergia na chlad ktora sa prejavuje upchatym nosom a stazenym dychanim ked neuzivam lieky.Mozem pocas kojenia uzivat Zodak 1 tbl denne vecer a 1x denne nosovy spray Alergodil? Za odpoved dakujem.

Milá Tatiana,

pri liečbe alergie vám odporúčame najskôr vyčerpať možnosti lokálnej liečby antihistaminikami (a inými možnosťami, napríklad návštevami soľnej jaskyne a inými opatreniami) a iba ak by lokálne lieky nezabrali, potom zvážiť užívať antihistaminiká v tabletkovej forme (napríklad Zodac). Z hľadiska zloženia materského mlieka tieto lieky nepredstavujú problém a môžete užívať aj v lokálnej, aj v tabletkovej forme, ale antihistaminiká užívaní orálne majú potenciál znížiť tvorbu mlieka, čo môže byť problém aj pri 5-mesačnom bábätku. Preto, ak by ste potrebovali užívať Zodac a nebola by iná možnosť, odporúčame vám skontaktovať sa s poradkyňou pri dojčení osobne, aby ste urobili všetky potrebné kroky pre to, aby bábätko aj naďalej získavalo dostatok mlieka.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Alergia na chlad