Fragmin a kojenie

Viera    11.10.2018, 14:14

Dobrý deň prajem. Chcela by som sa opýtať... V tretom mesiaci tehotenstva som dostala silnú trombózu a odvtedy si picham fragmin 15000. O necelý mesiac mam termín a budem si ho pichať aj po pôrode a tak ma zaujíma ci budem môcť kojiť. Ci to nebude mať vplyv na bábätko, pretože už teraz mi každý doktor vraví inak. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Viera

Milá Viera,

z hľadiska dojčenia ne je jediný dôvod, pre ktorý by ste nemohli pokračovať v tejto liečbe. Je to príliš veľká molekula na to, aby sa dostala do materského mlieka. Takže jeho užívanie počas dojčenia je úplne bezpečné. Navyše dôvod, pre ktorý sa pichá injekčne, je ten, že žalúdočné šťavy by ho zničili, takže, aj keby nejaký v materskom mlieko bol, tak bude zničený v žalúdku bábätka bez toho, aby to bolo nejaký problém. A okrem toho, ak by toto nestačilo, tak je jednoduchý spôsob, ako zabrániť účinku lieku - podávať bábätku vitamín K, ale toto je skutočne zbytočné vzhľadom na to, čo sme uviedli na začiatku, a síce, že tento liek sa do mlieka nedostáva. Dojčite teda svoje bábätko po pôrode bez ohľadu na túto liečbu.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Fragmin a kojenie