Rychle priberanie

Lucia    18.10.2018, 07:32

Dobry den, dcerka ma 2 mesiace a celkom rychlo pribera a rastie. Pri narodeni 3180, po Prvom mesiaci 4700 a na konci druheho 5500g. Viem ze je to v poriadku pokial je vylucne dojcena, len sa chcem spytat, ci to priberanie moze nejako ovplyvnovat moja strava. Jem v podatate vsetko, nejakym zasadnym sposobom sa neobmedzujem, tak ma len napadlo ci to moze byt aj tym. Dakujem

Milá Lucia,

máte pravdu, je to úplne v poriadku, tak ako ste si možno prečítali v tomto článku:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/pribera-malo-vela/

a keďže je to úplne v poriadku, pretože niektoré bábätká potrebujú priberať veľa a rýchlo, nemusíte riešiť, ako by ste toto dobré priberanie spomalili. Neodporúčame vám predlžovať intervaly medzi dojčeniami, nahrádzať dojčenie vodou či čajom, dávať bábätku cumlík, dojčiť len z jedného prsníka nejakú dobu, či akékoľvek iné opatrenia, ktoré často ženám dávajú ľudia v ich okolí v tejto situácii. A rovnako nemusíte nijako meniť svoju stravu. Materské mlieko sa tvorí z krvi. Nemáte akým spôsobom zmeniť svoju stravu tak, aby bábätko menej priberalo (a znova: toto bábätko nemá priberať menej). Občas sa nás pýtajú ženy, ktorých bábätká nedostatočne priberajú, či by nepomohlo, keby jedli tučné jedlá, aby ich mlieko malo viac tuku. Zloženie krvi neovplyvníte významne tým, čo budete jesť. Preto nič nemeňte, jedzte to, čo chcete jesť a pokračujte v dojčení podľa potrieb bábätka tak často a tak dlho, ako to ono potrebuje.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Rychle priberanie