Panadol ultra rapid

Monika    23.10.2018, 11:50

Dobrý deň, Mám 8-mesačnú dcérku plne dojčenú. Som trošku chorá, môžem si dať pri bolesti hlavy šumivý panadol ultra rapid? V letáčiku je napísané, že obsahuje kodeín a morfín, ktoré prechádzajú do materského mlieka a môžu ublížiť dieťatku. Dala som si pre istotu iba paralen, ale tento panadol mi pred tehotenstvom vždy lepšie zabral. Môžem si teda panadol dať alebo radšej iba paralen pri dojčení? Ďakujem

Milá Monika,

vo veku vášho bábätka môžete užívať oba prípravky. Prečítajte si aj tento článok: 

https://www.mamila.sk/clanky-o-dojceni/dojcenie-a-prechladnutie/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Panadol ultra rapid