Operacia a lieky proti bolesti

Lucia    22.11.2018, 10:06

Dobry den prajem, moja dcera ma 2,5 roka a je stale dojcena na poziadanie. Cez den niekedy len na spanok, ale niekedy aj viac krat. V noci viackrat a hlavne nad ranom vie aj 10x vystriedat prsniky. Je to fyzicky narocne hlavne v noci. O dva mesiace ma caka operacia. Nechcem ist do nemocnice a byt tam 4 dni a zvolila som si alternativu jednodnovej chirurgie s lokalnym umrtvenim. Po operacii pojdem domov a podla toho co som si zistovala od ludi, ktori to uz absolvovali nebudem cca 2 tyzdne ( ak sa to bude dobre hojit) schopna nic robit a budem musiet brat lieky proti bolesti lebo sa to inak neda vydrzat. Je mozne brat popri dojceni Tramal, Tramadol, Aulin, alebo Flector? Mozem dojcit hned po operacii bez ohladu na to cim mi to umrtvia? Ako mam na to pripravit dceru, aby sme to zvladli? Budem mat aj menej mlieka. Za odpoved dakujem

Milá Lucia,

áno, z hľadiska dojčenia môžete pokračovať v dojčení hneď po operácii bez ohľadu na to, či pôjde o lokálnu anestézu alebo inú anestézu a bez ohľadu na látku, ktorá sa na anestézu použije. Po operácii môžete užívať lieky od bolesti. Flector alebo Aulin sú liekmi prvej voľby z hľadiska dojčenia, ale z hľadiska dojčenia by ste mohli použiť aj ostatné lieky, ktoré spomínate, toto nepredstavuje pre dojčenie žiaden problém. Ak sa vám zníži tvorba mlieka, toto takisto nepredstavuje žiaden problém, 2,5-ročné dieťa sa už bude dojčiť bez ohľadu na to, čo sa stane s tvorbou mlieka a ak sa aj naozaj tvorba mlieka zníži, časom to môžete dohnať zvýšeným kontaktom s dieťatkom.

Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.

« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Operacia a lieky proti bolesti