Tandem-stolica staršieho dieťaťa

Aliena    25.11.2018, 10:29

Zdravím, dojcime sa tandem, mladší syn ma vyše týždňa, starší 20mes., obaja su plne dojceni na poziadanie, prvorodeny samozrejme konzumuje aj vsetku stravu. Problem nastal však, po príchode z pôrodnice, starší ma totiž po naliati sa prsníkov velmi riedku stolicu, priam vodnatu dovtedy bol dojceny cele tehotenstvo(kolostrum, od 8mesiaca uz riadne mlieko) a tento problem sme nemali. Prosim o skusenosti, čím to upraviť, dojcit starsieho menej nebodaj? Probiotika nezabrali.. dakujem za reakcie, krasny den želám, Aliena

Milá Aliena,

toto je úplne normálne a popisuje to väčšina žien po pôrode ďalšieho bábätka. Staršie dieťa, ktoré pokračuje v dojčení, získava pomerne veľké množstvá mlieka, ktoré spôsobuje, že stolica staršieho dieťaťa je riedka, častá a môže pripomínať hnačku. Nemusíte to vôbec nijako riešiť, toto sa časom upraví samo, väčšina žien popisuje, že toto trvalo pár týždňov a iba v prípade, že by ste to potrebovali riešiť z praktického hľadiska, že nie je jednoduché sa starať o takto veľké dieťa, ktoré často kaká, tak je možné zvážiť obmedzenie príjmu materského mlieka (čo ale vôbec nie je jednoduché, pretože staršie dieťa po pôrode väčšinou potrebuje veľa dojčenia). Rovnako sa môžete pripraviť na to, že staršie dieťatko v nasledujúcich týždňoch viac priberie. Toto všetko je normálne.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Tandem-stolica staršieho dieťaťa