Stolica u 5t dojcata

Veronika    07.12.2018, 13:26

Dobry den. Syn ma 5 tydnov a stale ma castu stolicu. Spinava je kazda plienka. Z 10 8x je to poriadna stolica. Dokedy je normalne aby sa takto casto vyprazdnoval? Je iba dojceny.

Milá Veronika,

toto môže byť úplne normálne, mnoho bábätiek má častú stolicu v tomto veku. Pokiaľ bábätko získava pri dojčení dostatok mlieka, priberá a prospieva, nemusíte sa znepokojovať. Pitie svojho bábätka môžete porovnať s týmito videami:

https://www.mamila.sk/pre-matky/nazorne-ukazky-spravneho-dojcenia/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Stolica u 5t dojcata