Kojení s Frejkovou peřinkou

Martina    12.12.2018, 23:54

Jak mám správně polohovat při kojení s Frejkovou peřinkou? Bohužel není možné ji na každé kojení sundávat, máme ji předepsanou na 23 hodin a kojíme cca 30 minut každé 2 hodiny (mléko teče pomalu i když stlačuji prs). Navíc v noci by se malá sundáváním úplně vzbudila, a to nechci. Děkuji za tipy.

Milá Martina,

máte pravdu, že je nepraktické a nereálne Frejkovu perinku dávať dolu na dojčenie. Takže ju bábätku nechajte a stretnite sa s laktačnou poradkyňou a hľadajte spolu riešenia v praxi. Dojčiť s Frejkovou perinkou sa dá. Dá sa využiť na dojčenie modifikácia priečnej polohy, ktorú si môžete pozrieť na našich videách: 
https://www.mamila.sk/pre-matky/nazorne-ukazky-spravneho-dojcenia/
Ak máte záujem, medzi našimi poradkyňami máme viacero fyzioterapeutiek a poradkýň, ktoré sa zaoberajú pohybovým vývinom detí, a môžete svoju situáciu konzultovať aj priamo s nimi a získať praktické tipy na dojčenie bábätka. Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Kojení s Frejkovou peřinkou