Aké lieky užívať pri menštruácii?

Marcela    29.11.2012, 12:21

Dobrý deň, mám 15 mesačného syna, ktorého stále dojčím na požiadanie. V poslednej dobe sa u mňa vyskytla bolestivá menštruácia, vedeli by ste mi prosím poradiť aké lieky si môžem kúpiť proti bolesti?Ďakujem za odpoveď.

Milá Marcela,

pri meštruácii môžete počas dojčenia užívať všetky lieky, ktoré by ste bežne užívali, keby ste mali bolesti pri menštruácii a nedojčili by ste. Mnohým ženám zaberá ibuprofen (Ibalgin), ale sú aj ďalšie možnosti, o ktorých sa môžete poradiť so svojím gynekológom, prípadne užívať liek, ktorý už máte odskúšaný.
 Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Aké lieky užívať pri menštruácii?