Ranka

Gabi    12.12.2018, 09:37

Dobrý deň, chcem sa spýtať... pri odsávaní sa mi urobila pri bradavke menšia ranka....tým, že odsávam 5 ráz denne, zakaždým sa mi to naruší a otvára... všimla som si, že počas odsávania mi z nej vyteká priehľadná tekutina.... Mám MM z tohto prsníka vylievať, aby neuškodilo? Ďakujem za radu.

Milá Gabi,

toto materské mlieko môžete bez obáv podávať svojmu bábätku, aj v prípade, že by ste začali mať v materskom mlieku krv.

Je dôležité urobiť kroky pre vyliečenie tejto ranky. S potrebnou liečbou vám môže poradiť poradkyňa pri dojčení osobne:

https://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/

s ktorou môžete zhodnotiť aj iné možnosti, ktoré možno máte a z vašej otázky ich nie je možné posúdiť. Poradkyňa pri dojčení vám napríklad môže ukázať ručné odstrekovanie, ktoré možno so správnou inštruktážou zvládnete rovnako dobre ako odsávanie a budete môcť prestať odsávačkou otvárať vzniknutú ranu.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok