Xylocain a Nifedipine počas dojčenia

Petra    18.12.2018, 08:27

Dobrý deň.Som 3 mesiace po pôrode a spravila sa mi chronická análna fisúra.Mám predpísanú liečbu xylocain gel ako lubrikant na autodilatáciu a nifedipine masť na uvoľnenie spazmu zvierača.Liečba by mala trvať 1 až 2 mesiace.Je táto liečba bezpečná počas kojenia?Dieťa je výlučne kojené bez prikrmovania.Ďakujem.

Milá Petra,

z hľadiska dojčenia je pre vás aj vaše bábätko v tejto situácii bezpečnejšie pokračovať v dojčení. Oba prípravky budete používať lokálne, čo znamená, že nemajú akým spôsobom ovplyvniť dojčenie, zloženie alebo tvorbu materského mlieka, nehovoriac o tom, že nifedipín je overeným liekom používaním v terapii bolestivých bradaviek dojčiacich žien. Prečítajte si aj tento článok:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Xylocain a Nifedipine počas dojčenia