Popalena bradavka

Bibiana    05.01.2019, 13:14

Dobry den,mam 4mesacnehi syna ktory je plne dojceny,od narodenia sme nemali ziaden problem..prkne sa prisal hned pri porode a tak to aj ostalo.Pre dvomi dna kinsa mi stal nestastny uraz a spadla mi horuca kulma na prsnik (dvorec a bradavku) najhorsie je ze mi soadla na presbe ten prsnik ktory syn viac preferuje aj ked dojcim obomi..jeden mi viac menej odmieta nepije sa len kratko a uz chce druhy mam v nom aj viac mlieka.Kedze popalenina je velmi bolava tak som dojcila aj cez bolest ale bojim da ze takto sa mi nezahoji a bolest je ukrutna..vytvorili sa ki male ranky a chrasty na bradsvke..natieram si ranu lanolinovou mastickou a vetram prsnik cely den..viete mi poradit prosim? Mam ho dalej dojcit aj napriek poraneniu? Nie je lepsie odsavat? mate nejaky tip ako skor zahojit bradavku?dakujem

Milá Bibiana,

vám odporúčame, aby ste navštívili kožného lekára a získali adekvátnu liečbu - dojčenie nepredstavuje pre liečbu žiadny problém, môžete dostať rovnakú liečbu ako všetci iní ľudia, ktorou môže byť napríklad sulfadiazinan strieborný plus kyselinu hyalurónovú a antibiotiká, napríklad Bactroban. Lanolínová masť nie je vhodným riešením tejto situácie vzhľadom na riziká, ktoré prináša pre dojčenie z dlhodobého hľadiska. Ak potrebujete, medzičasom si môžete dávať lieky od bolesti v dávkovaní, aké môže bežne dospelý človek užívať. Myslíme si, že v tejto situácii nie je odsávanie šetrnejšie k rane než dojčenie s dobrým prisatím bábätka, navyše odsávanie môže priniesť zníženie tvorby mlieka a komplikácie pri snahe o návrat k dojčeniu z tohto prsníka.

Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.

« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Popalena bradavka