Antibiotika a prve ockovanie

Zuzana    05.01.2019, 22:12

Dobry den, Beriem antibiotika Cedrox a kojim. Chcela by som sa spytat, ci je bezpecne dat dieta zaockovat v tejto situacii. Ide o prve ockovanie v troch mesiacoch. Vopred Vam dakujem za odpoved.

Milá Zuzana,

tieto dve veci spolu nijako nesúvisia, antibiotiká, ktoré užívate, vaše dieťatko neužíva spolu s vami, práve preto je pre vaše bábätko bezpečnejšie, aby ste popri užívaní potrebnej liečby pokračovali v dojčení, pretože do materského mlieka prechádzajú minimálne, stopové a teda zanedbateľné množstvá liečiva, ktoré nemá akým spôsobom ovplyvniť bábätko. A preto otázka jeho očkovania nesúvisí s tým, či teraz užívate tieto lieky alebo nie.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Antibiotika a prve ockovanie