Liek azitromycín pri kojení

Martina    29.01.2019, 13:22

Dobrý deň sme chorý už 3 týždne.Moja dr. mi nasadila zinnat ale nezabral,tak mi dala Azitromycín 24h/1 tabletu.Na tri dni.Ale mám obavu lebo stále kojím 9 mesačnú dcérku.Ďakujem za odpoveď.

Milá Martina,

nemusíte sa obávať, vaša lekárka vám predpísala lieky, pri ktorých užívaní je pre vás aj pre vaše bábätko bezpečnejšie pokračovať v dojčení. Nie je jediný dôvod, aby ste museli pri užívaní azitromycínu akokoľvek obmedzovať dojčenie. Môžete tieto antibiotiká užívať a pokračovať v dojčení bez obmedzení. V tejto situácii je naopak mimoriadne dôležité, aby ste v dojčení pokračovali, vaše materské mlieko chráni bábätko pred tým, aby ochorelo. Navyše prerušenie dojčenie môže znamenať, že bábätko sa už k dojčeniu nemusí chcieť vrátiť. Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Liek azitromycín pri kojení