Calcium chloratum teva a dojcenie.

Veronika    01.02.2019, 20:06

Dobrý deň, prosím Vás možem od kašlu užiť calcium chloratum teva ked ešte kojim? Malička má 9 mesiacov a papa už aj prikrmy a kojím ju ráno, večer a v noci stále. Ďakujem za odpoveď.

Milá Veronika,

z hľadiska dojčenia toto nepredstavuje žiaden problém. Pokračujte v dojčení tak, ako to vaše bábätko potrebuje, dojčenie nijako neobmedzujte a nečasujte podľa užitia lieku. Materské mlieko samo od seba obsahuje vápnik (kalcium) a jeho množstvo sa za bežných okolností dramaticky nezvýši po užití kalciového sirupu matkou. Nemá zmysel, aby ste vy užívali kalciový sirup v nádeji, že toto pomôže vašej dcérke pri prechladnutí. 

Tento princíp je podobný pri väčšine liekov - ak ich užíva matka, tak sa v materskom mlieku nenachádzajú vôbec alebo len v zanedbateľných, stopových množstvách. Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Calcium chloratum teva a dojcenie.