Sirup proti kaslu

Iveta    04.02.2019, 13:35

Dobry den. Noja dcerka ma 3 mesiace a je plne kojena ale bohuzial som ochorela a uz sa to so mnouu taha asi aj tyden a uz aj dcerka ochorela. Ona lieciky ma ale ja som si v lekarni kupila sirup proti kaslu z brectanovych listov (Hedelix). Odporucili mi ho v lekarni ale samozrejme vnutri je napisane ze "na odporucenie lekara" tak teraz neviem ci ho mozem uzivat aby neurobil zle dcerke v mliecku alebo ako? Dakujem za radu.

Milá Iveta,

je veľmi dôležité, že práve v tomto čase dojčíte a pokračujete v dojčení, pretože vaše bábätko teraz potrebuje získavať protilátky a stovky ďalších látok, ktoré podporujú jej imunitnú odpoveď na ochorenie. Sirup proti kašľu môžete pokojne počas dojčenia používať a nemusíte dojčenie nijako obmedzovať alebo časovať podľa jeho použitia. Toto nijako neovplyvní tvorbu materského mlieka, ani jeho zloženie.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Sirup proti kaslu