Kojení v těhotenství

Jitka    06.02.2019, 09:03

Dobrý večer jen bych se chtěla zeptat co je pravdy na tom že se kolem 20tydne těhotenství může přestat dělat mléko....mám syna 2.5 roku a kojeny v noci a na uspání...mi začal říkat že mlíčko není zkosel to 14 dní a říkal že prostě ne neni a přestal mít zájem ....tak se časem odstavil sám bohužel ale teď říká až se miminko narodí tak jedno prso je miminka a jedno je jeho ....dalsi otázka je prý to děti zapomenou je to pravda ??? samozřejmě občas teď zkusí ve vaně a říká že tam něco je

Milá Jitko,

tvorba mlieka sa počas tehotenstva vplyvom tehotenských hormónov znižuje a niektoré deti na toto zareagujú tým, že majú menšiu ochotu sa dojčiť, prípadne sa úplne prestanú dojčiť. Mnohé z týchto detí sa však občas v tehotenstve ešte prisajú a pokračujú v dojčení po pôrode. Ak chcete pomôcť synčekovi v tom, aby sa naďalej dojčil, môžete to robiť tak, ako ste napísali: vytváraním situácií, kedy skúšate ponúknuť prsník napríklad vo vani, alebo v polospánku, či pri hre. Mnohé deti sa dojčia aj napriek tomu, že tvorba mlieka v tehotenstve je znížená. Prečítajte si aj tento článok o dojčení v tehotenstve:

https://www.mamila.sk/clanky-o-dojceni/dojcenie-pocas-tehotenstva/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Kojení v těhotenství