Retinol a dojcenie

Lucia    09.07.2019, 09:17

Pekny den prajem, rada by som sa opytala na vitamin A/retinol 1% vo forme oleja aplikovaneho na tvar verzus dojcenie. Je mozne ho pouzivat? Dcera sa narodila zaciatkom tohto roka a je plne dojcena. Dakujem za odpoved.

Milá Lucia,

používať retinol lokálne nie je počas dojčenia ideálne, pretože existujú iné náhrady a možnosti, ktoré sú úplne bezpečné. Retinolu je vhodné sa počas dojčenia vyhnúť, je možné ho používať lokálne, ale ideálne je nie dlhodobo a nie na veľké plochy pokožky.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Retinol a dojcenie